Upíří romantika

13. listopadu 2016 v 20:58 |  Upírské Vánoce

Kapitola 3.

"V čem ti vlastně tak moc vadí?"
"Jsou", hledala jsem to správné slovo "jsou příliš dokonalí!"
Katka zvedla jedno obočí.
"Dokonalí?"
Horlivě jsem přikývla.
"Jo. Slušní, nikdy se nerozčilují, jsou krásní, chytří, nedějí se jim trapasy a orientují se ve všem. Od módy až po teologii."
Což byla mimochodem naprostá pravda. Zrovna včera se s nimi taťka dohadoval o něčem ohledně Noemovy archy. V naší rodině je to takové stálé téma, protože babička je tím naprosto posedlá a stále nás krmí novými informacemi. Zakabonila jsem se. Katka totiž vůbec nevypadala jako někdo, kdo se mnou soucítí. Naopak, tvářila se celkem nechápavě. Mohlo se snad stát, že mě moje kamarádka nechápala? Podle všeho nejspíš jo.
"Možná by ses s nimi měla setkat", pokrčila jsem rádoby nedbale rameny, když nic neříkala.
Nerozhodně na mě pohlédla.
A tak se stalo, že jsem Katku pozvala. Pochopitelně to nebylo nic výjimečného - Katka u nás byla vařená pečená - ale teď se měla poprvé v životě setkat s nimi.
Pověsila si pestrobarevný kabát na háček a opatrně se rozhlédla kolem. Vypadalo to, jako kdyby se bála, že na ni Esmeralda s Ernestem odněkud vybafnou. Naznačila jsem jí gestem, aby byla potichu a opatrně, po špičkách jsem se doplížila ke kuchyni.
Ernest si právě neslyšně vyráběl čaj. Dlouhými prsty držel ouško mého nejoblíbenějšího hrnečku. Vší silou jsem se udržela, abych zuřivě nevybuchla. Zhluboka jsem vydechla a kývla na Katku.
Chtěla jsem, aby se s mým bratránkem setkala sama. Měla jsem pocit, že to tak bude nejlepší.
Tenkrát jsem neměla ani tušení, jakou zamotanici tím ve svém životě tím způsobím… Ach jo.
Když Katka obezřetně vplouvala dovnitř, ještě jsem měla chuť si mnout ruce, jak jsem to báječně vymyslela.
Spokojeně jsem se uvelebila na sedačce v obýváku a zanořila se do vánočních časopisů o módě, cukroví a dětech. Bůhvíproč je mamka pořád kupuje, takže jich máme doma hory. I když opravdu netuším, co se v nich může dozvědět užitečného, protože pokud vím, tak žádné další děti krom mě nemá a ani je neplánuje - tudíž tipy, jak zpříjemnit dětství batolícím se capartům moc neužije. Cukroví pečou tradičně babičky a módu mamka neřeší.
Probírala jsem se jimi, listovala a nezaujatě pročítala články o správné péči o pleť. Moje myšlenky přitom stále zalétávaly do kuchyně.
Zrovna jsem netrpělivě odložila poslední časopis a znepokojeně nakukovala chodbou ke dveřím kuchyně, když z nich náhle doslova vyletěla Katka. Bleskově - tedy mám takový dojem - jsem se napřímila a vzrušeně očekávala její reakci. Moje kamarádka se s prapodivným výrazem v obličeji vpotácela do obýváku a plácla sebou do nejbližšího křesla.
"No?", upírala jsem na ni netrpělivý pohled.
Zavrtěla hlavou a hlasitě polkla. Mám dojem, že právě v ten moment jsem pojala jakési matné podezření, že se všechno nevyvíjí podle plánu.
"Bože!", vykřikla pološepotem dramaticky Katka. Oči jí svítily. Nechápavě jsem nakrčila obočí.
"Bože!", zopakovala rozčarovaně "Jak si na něj můžeš vůbec stěžovat?!"
Vytřeštila jsem na ni oči. Popravdě jsem nebyla schopna slova, protože ať jsem si to plánovala jakkoli, tak s takovou reakcí jsem nepočítala.
"Je tak dokonalej!"
"Ne", vydechla jsem zoufale. To prostě nemohla být pravda.
Katka měla v očích pořád ten zvláštní lesk.
"Nemluvíme náhodou o tom novým čajníku?", zeptala jsem se nervózně.
Vrhla na mě nevěřící pohled. "O Ernestovi, přece!", a vzápětí nadšeně dodala:
"Má neskonale nádherný oči - všimla sis toho vůbec?"
Bez dechu jsem zavrtěla hlavou. Tak tohle byl můj konec.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kinder Bueno Kinder Bueno | 13. listopadu 2016 v 21:04 | Reagovat

Chceš získat balíček Kinder Bueno zdarma? Jen za složení skládačky? Pošlou Ti ho až domů! Je to jen pár minut se zaregistrovat, poskládat všechny dílky a balíček Kinder Bueno je Tvůj! Neváhej a zapoj se! Soutěž trvá ještě pár dní, tak ji nepropásni! Balíček Kinder Bueno zdarma za pár minutek Tvého času je super! http://www.kbdilky.forcom.cz/?inviteid=451774

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama